Štátne
stredné školy

JK Education sa od roku 2012 profilovala ako agentúra zameraná na sprostredkovanie štúdia na internátnych školách. V roku 2019 sme sa rozhodli, že rozšírime ponuku o výmenné pobyty v hostiteľských rodinách na štátnych školách v USA. Za 7 rokov existencie sme sa stretli s prípadmi, keď rodiny zvažovali, či využijú našu ponuku internátnych škôl, alebo sa vydajú cestou štátnych. Ak sa rozhodli pre štátne školy a J1 program, stávalo sa, že nám po niekoľkých mesiacoch zavolali, že napokon chcú nastúpiť na internátnu školu, a to pre niekoľko rôznych dôvodov. Niektorí sa dostali do školy a rodiny, ktoré vôbec nezodpovedali tomu, čo im bolo prezentované.

Niektorí neboli na školu umiestnení vôbec. Niektorí sa dozvedeli miesto a školu až na konci augusta s tým, že za pár dní majú odletieť a nemali ani čas skontaktovať sa s hostiteľskou rodinou a spoznať ju. Prakticky každá táto situácia mala spoločného menovateľa - zlú komunikáciu so slovenskou agentúrou a americkou organizáciou. To sa vám s JK Education nemôže stať.

Kontaktujte nás

Vyberáme si kvalitných partnerov

V posledných dvoch rokoch výrazne narástol záujem o naše služby a viac rodín sa začalo pýtať na štúdium na štátnych školách. Rozhodli sme sa preto, že nadviažeme spoluprácu s organizáciou ICES, ktorá je podľa nás najspoľahlivejšou americkou organizáciou zabezpečujúcou J1 programy.

Ostatné organizácie, s ktorými spolupracujú konkurenčné agentúry, umiestňujú na štátne školy každý rok niekoľko tisíc študentov. ICES sprostredkúva štúdium približne 1 300 študentom ročne. Preto je omnoho jednoduchšie s nimi riešiť akékoľvek problémy, ktoré môžu nastať, než s organizáciou, ktorá umiestni mnohonásobne viac študentov. S našou partnerskou organizáciou máme jasne nastavené komunikačné kanály a sme k dispozícii 24/7 pri riešení akéhokoľvek problému.

Čo je J1 program

J1 program je určený študentom, ktorí chcú prežiť polrok alebo rok na štátnej škole v USA v hostiteľskej rodine. Ide skôr o kultúrne výmenný pobyt než akademicky zameraný. V USA existuje niekoľko veľkých organizácií, ktoré združujú tisíce dobrovoľných hostiteľských rodín, ktoré si podľa profilov vyberajú študentov. Tí, bohužiaľ, nemajú možnosť ovplyvniť, na akú školu alebo do akej rodiny sa dostanú. Za príplatok si môžu vybrať štát alebo oblasť, ale to je všetko.

V okamihu, kedy je študent umiestnený, nie je moc možnosť, ako školu alebo rodinu zmeniť. Rovnako je dôležité upozorniť, že medzinárodní študenti na výmennom pobyte majú nevýhodu pri výbere predmetov na amerických štátnych školách, keďže si ich volia až po lokálnych študentoch. Preto môžete občas od nich počuť, že vyučovanie je v Amerike oveľa jednoduchšie než na Slovensku. Dôvod je prostý, títo študenti často študujú predmet na nižšej úrovni, keďže vyššiu úroveň už zaplnili miestni študenti.

Často hovoríme, že J1program je v podstate lotéria. Ak máte šťastie a vyberie si vás dobrá rodina v dobrej lokalite, môžete získať výbornú skúsenosť, na ktorú budete spomínať celý život. Ak však toto šťastie nemáte, je úplne zásadné, aby agentúra dokázala vyriešiť všetky problémy, ktoré môžu nastať. Občas sa však stáva, že agentúry v túto chvíľu prestanú komunikovať. S nami sa také niečo nestane z niekoľkých dôvodov.

PROČ SI VYBRAT PRÁVĚ NÁS?

Neustále k dispozícii

Máme v porovnaní s ostatnými agentúrami na Slovensku veľký tím zložený z viac ako 20 ľudí, vďaka čomu dokážeme byť k dispozícii 24/7 bez ohľadu na to, či má niekto dovolenku alebo pracovnú cestu. Vždy je u nás niekto, kto problém promptne vyrieši.

Asistencia počas celého procesu

JK Education už 7 rokov funguje predovšetkým na profesionálnom a individuálnom prístupe ku klientom. Umiestnili sme stovky študentov na naše partnerské školy a riešili sme s nimi prakticky všetky možné problémy od víz, rušenia letu, zaistenia lekárov, operácie, komunikácie s poisťovňou apod. Nie sme tak len predajcovia zahraničných pobytov, ale zakladáme si na „concierge service“ počas celého štúdia v zahraničí.

Individuálny prístup

Najdôležitejšou vecou pri výbere programu J1 je organizácia, s ktorou agentúra spolupracuje. Vybrali sme si organizáciu ICES, ktorá je relatívne malá. Umiestňuje iba 1 300 študentov ročne, čo je obrovská výhoda, pretože je omnoho jednoduchšie riešiť problémy s menšou organizáciou, než s tou, ktorá do zahraničia pošle násobne viac študentov.

Kvalita na prvom mieste

Na rozdiel od väčšiny agentúr, ktoré ponúkajú J1 program, nebojujeme o klientov nízkou cenou, ale vysokou kvalitou služieb. Preto môžete vidieť, že ročný alebo polročný J1 program je u nás drahší než u ostatných. JK Education si zakladá na individuálnom prístupe ku klientom, promptnej komunikácii a schopnosti riešiť všetky situácie a problémy, ktoré môžu nastať, ak je vaše dieťa tisíce kilometrov od domova. K poskytovaniu tak náročných služieb potrebujeme profesionálny, relatívne veľký tím, ktorý je nákladný. Preto nemôžeme znižovať cenu na úkor kvality našich služieb.

Kontaktujte nás

Cena programov

Cena ročného
J1 programu
8 810 USD
Cena polročného J1 programu
začiatok v auguste, 5 mesiacov
7 700 USD
Cena polročného J1 programu
začiatok v septembri, 5 mesiacov
7 100 USD

Cena príplatku za výber regiónu

Západné alebo
východné pobrežie
350 USD
Výber niekoľkých
štátov
550 USD
Výber konkrétneho
štátu
750 USD
Výber metropolitnej
oblasti
1 400 USD
Florida, Kalifornia,
Havaj
1 600 USD

Cena zahŕňa aj orientačné štvordňové programy buď v New Yorku, alebo v Los Angeles.

Ak máte záujem o štúdium, dohodnite si s nami stretnutie.

Kontaktujte nás

Kontaktný formulár

NAPÍŠTE NÁM. Nechajte nám na seba kontakt a my sa vám následne ozveme.

*
*
*

Napísali o nás

Tento web používa k poskytovaní služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie (ďalšie informácie ). Používaním tohto webu s tým súhlasíte.