Petr Hrubý

Bishops Gate Golf Academy, Florida, USA

V Česku som prerušil a nakoniec aj ukončil štúdium z dvoch dôvodov:

  • Chodil som na španielske gymnázium. Dohnať zameškaný polrok by so začiatkom golfovej sezóny a novým polrokom nebolo vôbec jednoduché.
  • Po víťazstve v juniorskom turnaji som dostal ponuky vysokoškolského štúdia a univerzitného golfu, takže sa ponúkalo aj dokončiť štúdium strednej školy priamo v USA.

V USA som začal študovať kvôli golfu a českej zime, kedy sa u nás nedá plnohodnotne trénovať. Samozrejme som sa chcel zdokonaliť v angličtine a myslím, že som sa tiež naučil postarať sám o seba.

Tréningové možnosti sú skvelé a so školou dobre skĺbené. V Česku taká spolupráca škôl a športu moc nefunguje. Športovci sú preto znevýhodnení. V Amerike je to inak. Prístup škôl je omnoho otvorenejší a chcú vám vyjsť vždy v ústrety.

Rok v USA mi dal veľa, niečo som už popísal vyššie. Na druhú stranu mi však vzal blízkosť kamarátov a rodiny. Našťastie som s nimi v kontakte cez mobilné aplikácie. Sú to fajn spôsoby udržania kontaktu, ale vadí mi šesťhodinový posun. Keď som večer „doma“ z tréningu, v Česku všetci spia. Keď nespia, som na tréningu alebo niekde inde. Každopádne, sú to všetko veci, ktoré som ochotný podstúpiť, pretože mi štúdium na americkej škole dáva omnoho viac príležitostí než české školy.

Môj najväčší zážitok bolo víťazstvo na tradičnom juniorskom turnaji DORAL Publix Junuir Golf Classic v kategórií najstarších šestnásť až osemnásťročných golfistov. Vyhral som tesne až v play-off! Bol to úžasný pocit a samozrejme som vďaka tomu dostal rôzne ponuky a otvorili sa mi nové možnosti.Zaujal Vás tento príbeh? Je čas začať ten svoj.

POĎME SA STRETNÚŤ

Napísali o nás

Tento web používa k poskytovaní služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie (ďalšie informácie ). Používaním tohto webu s tým súhlasíte.