Emily Appeltová

Vermont Academy, USA

Ako si sa dozvedela o Vermont Academy?

Vďaka bratovi. Už odmalička, odkedy začal hrať hokej, sníva o NHL. Pôvodne moja rodina spolupracovala s JK Education, aby spoločne našli školu preňho. Teraz je v deviatej triede na Bishop’s College School v Kanade. Keď sa ma mamina spýtala, či by som tiež chcela študovať na internátnej škole, bola som prekvapená. Musela som o tom chvíľu porozmýšľať.

Čo si od školy očakávala?

Chcela som školu s malými triedami (moje triedy v Česku mali vždy 30 žiakov), a ktorá ponúka umenie a jazdu na koni. Vermont Academy toto všetko spĺňala.

Bola si nervózna z toho, že budeš ďaleko od domova?

Áno. Nie som tak zhovorčivá a spoločenská, takže som sa bála, či budem schopná nájsť si priateľov.

Aké máš doterajšie skúsenosti?

Moje skúsenosti predbehli očakávania. Rozhodne už nie som tak hanblivá. Výučba v triede s menším počtom žiakov mi veľmi pomohla, aby som začala viac komunikovať. Začínam sa na Vermont cítiť ako doma.

Aký bol najväčší benefit z tvojej účasti na Jumpstart Orientation Program, ktorý usporiadala Vermont Academy toto leto?

Veľmi sa mi páčili výlety napríklad návšteva farmy a Burlingtonu vo Vermonte. Vďaka tomuto programu som vo Vermonte bola ešte predtým než začala škola. Čiže som ešte pred začiatkom prekonala pásmovú chorobu a našla som si, kde mám mať všetky triedy. Nabehnutie na nový spôsob života a nový vzdelávací systém bol tak pre mňa oveľa jednoduchší. Myslím, že by sa teda tohto programu mal zúčastniť každý, kto prichádza do Vermontu z inej časti sveta.

Je niečo, čo ťa na Vermont Academy prekvapilo?

Učitelia sú tu veľmi priateľskí, to ma veľmi prekvapilo. Veľmi ľahko sa s nimi rozpráva.

Aké sú tvoje obľúbené predmety?

Môj obľúbený predmet je angličtina, ktorú učí slečna O’Brien, a kreslenie so slečnou McNealus.

Aké je tvoje obľúbené jedlo v jedálni?

Brownies a cookies! Jedlo tu je veľmi dobré. Samozrejme mi stále chýba jedlo, ktoré pripravuje moja mamina.

Na Vermont Academy podporujeme študentov objavovať a spoznávať nové veci. Je niečo, čo si tu vyskúšala, o čom si si myslela, že sa nikdy nestane?

Áno! Nikdy som neskúšala divadlo a teraz účinkujem v muzikáli „Once Upon A Mattress“. Môžem tu vyskúšať naozaj čokoľvek, čo si zmyslím.

Akú radu by si dala študentovi, ktorý premýšľa o tom, že pôjde na Vermont Academy?

Nehanbi sa hovoriť s ľuďmi a vytvárať si priateľstvá. Môžeš mať trošku strach ako ja, ale neboj sa, všetko dobre dopadne. Začínam sa na Vermont Academy cítiť ako doma.

Je pre tvoju mamu ťažké, že ste s bratom tak ďaleko?

Mamina mi povedala: "Strašne mi chýbaš, ale pokiaľ si šťastná ty, som aj ja." Chýbajú mi a ja chýbam im, ale vždy chcela pre mňa to najlepšie a toho sa mi presne dostáva tu na Vermont Academy.Zaujal Vás tento príbeh? Je čas začať ten svoj.

POĎME SA STRETNÚŤ

Napísali o nás

Tento web používa k poskytovaní služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie (ďalšie informácie ). Používaním tohto webu s tým súhlasíte.