GYMNÁZIUM DO ŽIVOTA

V januári 2016 sme sa rozhodli investovať do EKO gymnázia v Prahe a prevrátiť ho hore nohami. Okrem nového mena, Pražské humanitní gymnázium, sme zrekonštruovali priestory a postupne zavádzame nové výučbové metódy. Inšpiráciu čerpáme z overených vzdelávacích systémov v USA, Kanade a Fínsku.

Preč s bezduchým memorovaním nepotrebných informácií. Ponúkame progresívny spôsob výučby zameraný na získavanie znalostí cez projekty a tematické vyučovanie. Naším cieľom je vychovať študentov, ktorí sú svojimi schopnosťami a znalosťami pripravení na úspešný život v 21. storočí.

AKO VYPADÁ VÝUČBA NA PHG

UČENIE SA
PRAXOU

Na Pražskom humanitnom gymnáziu vyučujeme prostredníctvom projektov. Študentov vedieme k samostatnosti, kreativite, leadershipu a schopnosti prezentovať. Úlohou učiteľa je objaviť a rozvíjať potenciál žiaka a nezameriavať sa len na jednostranný výklad informácií.

VÝUČBA
AKTUALNYCH TEM

Český vzdelávací systém sa za posledných 200 rokov prakticky nezmenil. My však nestojíme na mieste, ale ideme s dobou. Preto chceme pravidelne vzdelávať študentov v témach, ktoré v súčasnosti hýbu moderným svetom.

PŘEDNÁŠKY
VÝZNAMNÝCH OSOBNOSTÍ

Študentov chceme čo najviac pripraviť na svet, ktorý ich po maturite čaká. Pravidelne preto organizujeme besedy so zaujímavými ľuďmi z politiky, podnikania, vedy a ďalších oborov.

Humanitná
orientácia

Pražské humanitné gymnázium nie je školou pre každého. Sme úzko zameraní na humanitné predmety. Pokiaľ vás baví história, základy spoločenských vied, zemepis či jazyky, ste u nás na správnom mieste.

KOĽKO
TO STOJÍ

Ročné školné pre rok 2018/2019 na Pražskom humanitnom gymnáziu stojí:

OSEMROČNÉ GYMNÁZIUM-
50 000 Kč / rok

ŠTVORROČNÉ GYMNÁZIUM -
54 000 Kč / rok

Riaditeľ PHG Alexis Katakalidis

Skutočnú moc vzdelávania meniť životy k lepšiemu, som prvýkrát spoznal pri svojej práci so sociálne vylúčenými na vysokej škole. Vydal som sa preto na prax a na štúdia do Veľkej Británie. Absolvoval som s uznaným štipendiom učiteľský program PGCE na Newcastle University a pracoval som na školách ako Caistor Grammar School, Cramlington Learning Village alebo Woolwich Polytechnic School, ktoré sú v rebríčkoch zaradené medzi najlepšie verejné školy v Anglicku.

Osvojil som si teoretické i praktické zásady modernej pedagogicky a po niekoľkých rokoch som sa sám stal mentorom pre začínajúcich učiteľov. Za zásadný cieľ vo výučbe považujem vytvárať zmysluplnú a adekvátne náročnú látku pre študentov, teda prispôsobiť ju jednotlivým študentom, ale zároveň mať od každého čo najvyššie očakávanie. Mojím cieľom je dať študentom priestor a asistovať im, aby mohli tvoriť kvalitnú prácu na ktorú budú pyšní. Teda nie iba oznámkované listy papierov, ktoré skončia v koši, ale niečo čo si budú vážiť oni a aj ich okolie.

Mojou víziou je vytvoriť prostredie, kde má každý príležitosť rozvíjať sa až na hranicu svojich možností a byť šťastný. Chcem u študentov pestovať chuť učiť sa, byť prirodzene zvedavý a sebavedomý.

Prostredie Pražského humanitného gymnázia

Cez prázdniny prebehne rozsiahla rekonštrukcia nových priestorov školy. Vznikne tak prostredie, do ktorého sa budú študenti, učitelia aj rodičia vždy tešiť. Zatiaľ sa môžete pozrieť na fotky toho, ako sa nám podarilo zrekonštruovať priestory v starej budove.

PHG STREDOBODOM POZORNOSTI

Premena českého školstva je drina. O to viac nás teší, keď sa o náš odvážny zámer zaujímajú média a pochvaľujú si ho tak rodičia a samotní študenti.

CHCETE ZISTIŤ VIAC O PHG?

Pozrite sa na stránky školy

CHCETE ŠTUDOVAŤ NA PHG?

Napíšte nám

Napísali o nás

Tento web používa k poskytovaní služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie (ďalšie informácie ). Používaním tohto webu s tým súhlasíte.