Meníme svet vzdelania

Americký sen

Všetko začalo v momente, keď spoluzakladateľ spoločnosti Ondřej Kania túžil po živote v USA. V Amerike chcel študovať a rozvíjať svoj potenciál, ale jeho rodina si to nemohla dovoliť. Ondřej sa však svojho sna nechcel vzdať a rozhodol sa kontaktovať viac ako 400 amerických stredných škôl. Jeho odhodlanie zožalo úspech a Ondřej dostal 100% štipendium na strednej škole v New Yorku.

Po návrate sa rozhodol, že bude pomáhať ľuďom, ktorí majú rovnaké sny, ako mal on. Vďaka svojej osobnej skúsenosti precízne pozná systém udeľovania štipendií. Od roku 2013 sa mu podarilo zariadiť štúdium na internátnych školách v USA, Kanade a Európe pre stovky študentov. Z JK Education sa po šiestich rokoch svojej existencie pod vedením CEO Ondřeja Kaniu stala popredná agentúra v Česku, na Slovensku, v Maďarsku a Poľsku sprostredkujúca štúdium na internátnych stredných školách.

JK Education EXPO

Vždy na jeseň naša agentúra organizuje najväčší veľtrh internátnych stredných škôl v strednej Európe, JK Education EXPO. Na štvrtom ročníku v roku 2018 sa návštevníci osobne stretli so zástupcami 45 kvalitných internátnych stredných škôl z USA, Kanady a Európy.

V roku 2019 sa JK EXPO uskutoční okrem Prahy, Bratislavy, Budapešti a Varšavy aj vo Viedni.

Zakladáme vlastné školy

AMERICAN ACADEMY

V roku 2017 sme otvorili American Academy in Prague, prvú americkú strednú školu v Česku. V septembri 2018 nasledovala American Academy in Brno a v septembri 2019 začne prvý akademický rok na American Academy in Bratislava. Vďaka americkej akreditácii máme veľkú slobodu pri tvorbe osnov a vzdelávacích plánov. Cieľom škôl American Academy je pomáhať študentom objavovať svoje nadanie a vášne v najrôznejších odboroch a rozvíjať ich schopnosti tak, aby naplnili svoj potenciál a sny.

Zistiť viac o škole
Pražské humanitné gymnázium

V januári 2016 sme sa rozhodli investovať do pražského gymnázia a kompletne prepracovať jeho osnovy a spôsob výuky. Tak vzniklo Pražské humanitní gymnázium. Pri tvorbe osnov pre túto školu sme sa inšpirovali fínskou vzdelávacou reformou a modernými vzdelávacími metódami v USA.

Zistiť viac o škole

Napísali o nás

Tento web používa k poskytovaní služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie (ďalšie informácie ). Používaním tohto webu s tým súhlasíte.