AMERICKÝ sen v Českej republike a na Slovensku

Misiou American Academy je ponúknuť moderný štýl výučby študentom, ktorí nie sú spokojní so súčasnými štandardmi medzinárodných a verejných vzdelávacích systémov v strednej Európe. Naším cieľom je vytvoriť vzdelávacie prostredie, v ktorom si študenti skrz moderné prístupy a technológie budú môcť vybrať, čo chcú študovať, objavovať svoje nadanie a vášne v najrôznejších oboroch a rozvíjať svoje vedomosti tak, aby využili svoj potenciál. Vďaka projektovej a tematickej výučbe sa študenti budú vzdelávať a zároveň rozvíjať svoje schopnosti, akými je kreativita, tímová práca, leadership, riešenie problémov, kritické myslenie a komunikáciu. Tieto progresívne metódy vedú študentov k pochopeniu daného problému a aktívnemu zapojeniu, čím si informácie zapamätajú oveľa lepšie.

V ČOM JE
AMERICAN ACADEMY UNIKÁTNA

VÝUČBA
v angličtine

Všetky predmety na American Academy sa vyučujú v angličtine. Vďaka tomu sa naši študenti dokážu uplatniť v rade odborov na medzinárodnej úrovni. Medzi našich učiteľov patria vyučujúci s materským jazykom anglickým a učitelia so zahraničnými skúsenosťami.

DÔRAZ
NA KOMPETENCIE

Naučiť sa more dát naspamäť zvládne každý. Dôležitejšie je im ale rozumieť a vedieť ich prezentovať. Vďaka projektovej výučbe sa u nás študenti budú učiť chápať súvislosti, rozdeľovať si medzi sebou úlohy a obhájiť si svoju prácu. Jedenkrát za polrok sa budú študenti v rámci tematickej výučby mesiac venovať aktuálnym témam, ktoré hýbu svetom.

AMERICKÉ
know-how

Vzdelávací systém v USA je dlhodobo považovaný za jeden z najlepších na svete. Preto sme uzavreli partnerstvo s americkou internátnou školou, ktorá je naším garantom a dotvára náš vzdelávací program.

ŠTÚDIUM
V ZAHRANIČÍ

Vďaka spolupráci s radou stredných internátnych škôl v Amerike a Kanade dokážeme našim študentom zaistiť výrazné zľavy na štúdium v zahraničí. Môžu si tak rozšíriť obzory a spoznať svet ešte popri štúdiu.

KONTAKT
S REALITOU

Je dôležité, aby sa študenti stretávali s praxou. Preto sú u nás pravidelne usporiadané prednášky so zaujímavými ľuďmi z politiky, podnikania, vedy a ďalších oborov. Zároveň nabádame študentov, aby prichádzali s vlastnými projektmi, ktoré im pomáhame realizovať. Či už ide o usporiadanie odbornej konferencie, vytvorenie webových stránok či podnikateľský nápad, vždy stojíme po ich boku.

SME
GLOBÁLNA ŠKOLA

Na American Academy máme študentov zo štyroch svetových kontinentov. Veríme, že vyrastať a vzdelávať sa v medzinárodnom prostredí má veľa výhod. Naši študenti majú šancu spoznať iné kultúry, zdieľať navzájom svoje hodnoty, učiť sa, ako aj spolupracovať a ťahať za jeden povraz ako tím. Vďaka tomu budú pripravení na všetky príležitosti a výzvy, ktoré ich v budúcnosti čakajú.

Riaditeľ AAP Brandon Moseley

Pán Moseley je rodený Američan, ktorý vyrastal v okolí Chicaga. Získal bakalárske tituly z politických vied a španielskeho jazyka na University of Nebraska a tiež magisterský titul vo vzdelávaní na Valparaiso University v Indiane. Svoju učiteľskú licenciu získal v roku 2002 a riaditeľskú v roku 2009. Počas svojej kariéry pôsobil v USA, Brazílii, Portoriku a Kuvajte, kde pracoval s britským aj americkým vzdelávacím systémom a inštitúciami. Pracoval tiež v Interamerican University of Puerto Rico a Weil Cornell Medical College.

Pán Moseley získal počas svojej akademickej kariéry veľa ocenení a to predovšetkým za inovácie, podporu komunít a skvelé výsledky svojich študentov. Pracoval tiež pre elitných klientov z celého sveta. Medzi nich patrili kráľovské rodiny z Kuvajtu, Kataru a Bahrajnu, rodiny súčasných i bývalých prezidentov, senátorov a kongresmanov z Brazílie a tiež profesionálni športovci, ktorí pôsobili vo vrcholových súťažiach ako je La Liga, Eredivisie a Liga do Brasil.

Najviac hrdý je na úspechy svojich študentov, ktorí študovali na najlepších svetových univerzitách ako je Harvard, Yale, Stanford, MIT, Sandhurst a Cambridge.

CHCETE ZISTIŤ VIAC O AA?

Pozrite sa na stránky školy

CHCETE ŠTUDOVAŤ NA AA?

Napíšte nám

Napísali o nás

Tento web používa k poskytovaní služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie (ďalšie informácie ). Používaním tohto webu s tým súhlasíte.